4. Toastmasters Türkiye Zirvesi ve Ulusal Hitabet Yarışması

4. Toastmasters Türkiye Zirvesi ve Ulusal Hitabet Yarışması

4. TOASTMASTERS TÜRKİYE ZİRVESİ ve ULUSAL HİTABET YARIŞMASI  #Sahnesenin

23 – 24 Mart 2019 – Üsküdar Üniversitesi Merkez Yerleşkesi / İSTANBUL

Kategoriler:

Açıklama

Hitabetin ustaları buluşuyor…

 

142 ülkede 350.000’den fazla insanın topluluk önünde konuşma ve liderlik yeteneklerini geliştirmek için bir araya geldiği Toastmasters kulüpleri, her sene düzenledikleri hitabet yarışmalarıyla en iyi konuşmacılarını dünyaya tanıtırlar.
Türkiye’de de bu yıl 4.kez düzenlenecek olan Toastmasters Zirvesi ve Ulusal Hitabet Yarışması’na 23-24 Mart tarihleri arasında İstanbul Türkçe Toastmasters Kulübü ev sahipliği yapacaktır. Türkiye çapındaki tüm kulüplerin en iyi konuşmacılarının sahne alacağı organizasyonda 200’e yakın katılımcı, bir yandan hitabetin ustalarını dinleme fırsatı yakalarken,bir yandan da alanında uzman birçok tanınmış ismi dinleyerek ilham alacaklar. 2 gün sürecek organizasyonda yapılacak hitabet yarışmaları dışında, toplam 2 açılış konuşmacısıyla birlikte 4 ana oturum ve 4 paralel oturum gerçekleştirilecektir.

 

Toastmasters International Hakkında

 

1924 yılında ABD’nin Kaliforniya eyaletinde kurulan Toastmasters, yıllardır üyelerinin “Topluluk Önünde Konuşma, İletişim ve Liderlik” becerilerini geliştirmeyi amaçlayan, kar amacı gütmeyen bir eğitim organizasyonudur.

 

Toastmasters kulüplerinin çoğu herkese açık kulüplerdir ancak kurumsal kulüpler veya üniversite kulüpleri gibi belirli bir gruba hitap eden kulüpler de vardır. Yani Türkiye’deki kulüplerde olduğu gibi herkesin üye olabileceği kulüpler ile birlikte birçok kurumsal şirket, üniversite ya da kuruluş bünyesinde sadece kendi çalışanlarının üye olabildiği Toastmasters kulüpleri de mevcuttur. Nitekim Uluslararası sponsorlarımızın her birinin bünyesinde kendi Toastmasters kulüpleri bulunmaktadır.

 

Etkinliğin Ev Sahibi İstanbul Türkçe Toastmasters Kulübü Hakkında

 

İstanbul Türkçe Toastmasters Kulübü, Toastmasters International’ın ilk türkçe kulübü olup, 2012 yılı Aralık ayında kurulmuştur. Aradan geçen 7 senede Türkiye’nin ilk türkçe kulübü olmasının yanı sıra, en büyük Türkçe kulübü haline gelerek de örnek teşkil etmiştir. Sosyal medya hesapları aracılığıyla 5bin’e yakın kişiye erişimde bulunan İstanbul Türkçe Toastmasters, kulüp toplantılarını ayda 2 kez pazartesi akşamları Taksim Gönen Otel’de gerçekleştirmektedir.

 

Akademik alandan kurumsal hayata, kendi işini yapan girişimcilerden öğrencilere geniş bir üye yelpazesi olan İstanbul Türkçe Toastmasters Kulübü; topluluk önünde konuşma ve liderlik alanında kendini geliştirmek isteyen herkese ev sahipliği yapmaktadır.

 

Etkinlik program ve diğer detaylar için sitemizi ziyaret edebilirsiniz: www.ittm.club

 

Sosyal medya hesaplarımızdan da bizi takip edebilirsiniz:

 

                

 

 

Ek bilgi

Kategori Seç

Toastmasters Üyesiyim, Toastmasters Üyesi Değilim

X